Original leather watchstrap for Diesel DZ1090 watch. Brown leather strap also fits on the DZ1089 watch.
Diesel DZ1090 original strap.
Original leather watchstrap for Diesel DZ1090 watch. Brown leather strap also fits on the DZ1089 watch.
Diesel DZ1090 original strap.
| Closure type: | Buckle |
|---|---|
| Color: | Brown |
| Material strap: | Leather |
|
Size watch strap:
|
27 mm |
|
Starter watch strap:
|
Special |
| Brand: | Diesel |
|---|---|
| Buckle width: | 26 mm |
| Color buckle: | Silver |
| Handmade: | Ja |
| Inner size: | 18 mm |
| Material buckle: | Steel |
| Outer size: | 27 mm |
|
Strap length:
|
210 mm |
| Strap length buckle- and long side: | 80 mm X 130 mm |