April 7, 2025
| Closure type: | Buckle |
|---|---|
| Color: | Black |
| Material strap: | Silicon |
|
Starter watch strap:
|
Straight |
| Attachment watch strap: | Push pins |
|---|---|
| Battery: | 395/SR927 |
| Brand: | Tw Steel |
| Buckle width: | 20 mm |
| Collection: | Ceo Tech |
| Color buckle: | Silver |
| Inner size: | 20 mm |
| Material buckle: | Steel |
| Outer size: | 27 mm |
|
Strap length:
|
210 mm |
| Typenumber: | Ce4041 |