April 7, 2025
| Closure type: | Buckle |
|---|---|
| Color: | White |
| Material strap: | Leather |
|
Size watch strap:
|
22 mm |
| Brand: | Skagen |
|---|---|
| Buckle width: | 22 mm |
| Color buckle: | Silver |
| Handmade: | Ja |
| Inner size: | 20 mm |
| Material buckle: | Steel |
| Outer size: | 22 mm |
|
Strap length:
|
200 mm |
| Strap length buckle- and long side: | 75 mm X 125 mm |
| Typenumber: | 233Xlclw |