April 7, 2025
| Closure type: | Buckle |
|---|---|
| Color: | Brown |
| Material strap: | Leather |
|
Size watch strap:
|
24 mm |
|
Starter watch strap:
|
Special |
| Attachment watch strap: | Screws |
|---|---|
| Brand: | Skagen |
| Buckle width: | 20 mm |
| Color buckle: | Gold - Yellow |
| Inner size: | 17 mm |
| Material buckle: | Steel |
| Outer size: | 24 mm |
| Print: | Crocodile |
| Typenumber: | 983Xlgld |