April 7, 2025
| Closure type: | Buckle |
|---|---|
| Color: | Orange |
| Material strap: | Silicon |
|
Size watch strap:
|
22 mm |
|
Starter watch strap:
|
Special |
| Attachment watch strap: | Push pins |
|---|---|
| Buckle width: | 20 mm |
| Color buckle: | Silver |
| Color stitching: | No stitching |
| Inner size: | 22 mm |
| Outer size: | 25 mm |
| Typenumber: | 805Xltro |