April 7, 2025
| Closure type: | Buckle |
|---|---|
| Color: | Black |
| Material strap: | Leather |
|
Starter watch strap:
|
Straight |
| Attachment watch strap: | Screws |
|---|---|
| Brand: | Skagen |
| Buckle width: | 14 mm |
| Color buckle: | Silver |
| Inner size: | 9 mm |
| Material buckle: | Steel |
| Outer size: | 15 mm |
| Typenumber: | 458Sslb |