April 7, 2025
| Closure type: | Buckle |
|---|---|
| Color: | White |
| Material strap: | Rubber |
|
Size watch strap:
|
24 mm |
|
Starter watch strap:
|
Special |
| Battery: | 302324T/MT920 |
|---|---|
| Brand: | Seiko |
| Buckle width: | 20 mm |
| Color buckle: | Silver |
| Handmade: | Ja |
| Inner size: | 24 mm |
| Material buckle: | Steel |
| Outer size: | 27 mm |
|
Strap length:
|
225 mm |
| Strap length buckle- and long side: | 85 mm X 140 mm |
| Typenumber: | 5M82-0Ab0 |